Nowoczesne projekty biurowców na miarę XXI wieku

Data dodania: 30.01.2017


Współczesna architektura poświęca równie dużo uwagi na funkcjonalność projektów, co na ich atrakcyjny wygląd. Epoka zaniedbanych budynków biurowych, na które trudno było patrzeć z przyjemnością przeminęła już na dobre. Nowoczesne projekty biurowców tworzone przez architektów coraz częściej otrzymują prestiżowe nagrody branżowe i przyciągają uwagę nawet tych osób, które na co dzień nie interesują się zbytnio tą tematyką.

Niecodzienne materiały

Pierwsza zmiana, jaką widać na pierwszy rzut oka to zupełnie inne podejście do wyboru materiałów budowlanych. Obecnie budynki biurowe podlegają tym samym trendom, co tradycyjne budynki mieszkalne i użytkowe. Tym samym nie jest niczym nadzwyczajnym zobaczyć biurowiec wykonany głównie z betonu i szkła, w towarzystwie cegły czy drewna. Materiały te są stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Dodatkową zaletą obecnie wykorzystywanych materiałów budowlanych są ich coraz lepsze parametry techniczne, między innymi izolacja termiczna czy akustyczna.

Technologia budowy

Powszechnie wybieranym i cenionym rozwiązaniem jest też budowa obiektów w konstrukcji szkieletowej. Pozwala to nie tylko na o wiele szybsze terminy realizacji inwestycji, ale także mniejsze nakłady finansowe, jednocześnie z bardzo dobrym potencjałem energooszczędnym budynku. Jedynym betonowym elementem projektu w tym przypadku są fundamenty. Z zewnątrz takie obiekty wyglądają jednak jak tradycyjne budynki o konstrukcji murowanej.

Nowoczesne projekty użytkowe poleca: Studio AG

Inteligentne budynki

Współczesne biurowce są nowoczesne nie tylko z wyglądu, ale przede wszystkim korzystają z dostępnych technologii, które poprawiają funkcjonalność tego typu budynków. Standardem staje się montaż systemów inteligentnego zarządzania, który pomaga optymalizować wydatki związane z eksploatacją, ale także wyraźnie zwiększa wygodę użytkowania budynku.

Nie tylko praca

Na wzór biurowców zza oceanu, również u nas przyjmuje się trend projektowania budynków biurowych z uwzględnieniem potrzeb pracowników. Tym samym, oprócz podstawowych pomieszczeń z wyznaczonymi miejscami pracy, sali konferencyjnych czy pokojów socjalnych pojawiają się też miejsca o specjalnym przeznaczeniu. Mogą to być stanowiska pracy w formie open space, pokoje przeznaczone do pracy w ciszy, ale także przestrzeń do gier i zabaw. Większe firmy często decydują się też na uwzględnienie w projektach sali fitness lub wynajmują pomieszczenia dla zewnętrznych dzierżawców, na przykład pod kawiarnię czy restaurację dla pracowników.

Sprawdź usługi: architekt Warszawa

strony www Poznań

Apartamenty w Kołobrzegu Deweloper